Jaką wartość mają spodnie jeansowe?

Sprawdź damskie spodnie jeansowe w Naszym sklepie

Najnowsze kolekcje dostępne na bluestilo.com

Jako nieliczni odważamy się poruszyć jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów dla każdego konsumenta. Subiektywny, nie mający litości – absolutnie odmienny dla każdego z nas, czyli cena i wartość. Oba pojęcia często występują obok siebie jednak znaczą coś zupełnie innego. Nasze dzisiejsze dywagacje rozpoczniemy od wyjaśnienia tych niby znanych pojęć.

A co takiego kryje cena?

CENA – to wartość danego dobra lub usługi wyrażona w pieniądzu, która zarazem powinna być ich ekwiwalentem. Definicja pochodzi z encyklopedii zarządzania.

Co się na nią składa? Najprościej mówiąc wszystkie działania, które sprawiły, że dana para spodni znalazła się na sklepowej półce. Od początku… Projektant zasiadł, wymyślił model spodni. Zaprojektował go i wybrał konkretny materiał z którego mają zostać uszyte. Określił, które elementy dodatkowe będą najlepiej komponować się z jego wizją dopierając suwaki, guziki, zapięcia, ćwieki, zabarwienia, i inne. Materiał i dodatki mają swoją cenę zależną od ich jakości i klasy denimu. Producenci markowych spodni jeansowych nie oszczędzają na wyborze tkanin, które od dziesiątek lat mają nie tylko dobrze wyglądać i być wytrzymałe, ale również dobrze dopasować się do noszącej je osoby dając komfort i swobodę ruchu. Dżinsy tzw. „spodnie na lata” muszą również przetrwać kilka sezonów, a zakładane niemalże codziennie do różnych outfitów nie mogą stracić swojego charakteru. Tanim kosztem niestety nie da się osiągnąć takiego efektu. Stąd poza wynagrodzeniem Projektanta pojawia się koszt wysokiej jakości materiału i dodatków. Dżinsowi potentaci nie szyją odzieży własnoręcznie, duże zapotrzebowanie na to nie pozwala. Specjalistycznie szwalnie dżinsu zajmują się realizacją zleceń producentów takich jak Levi's, Wrangler oraz Lee. Koszt uszycia spodni to kolejna składowa ceny na metce. Gotowe spodnie dżinsowe można „podać dalej”. Za dostarczenie spodni do poszczególnych sklepów odpowiedzialni są specjaliści z działu logistyki i dystrybucji. Transport często odbywa się między kontynentami, różną drogą, lotniczą kolejową lub morską. Za dotarcie bezpośrednio do sklepu odpowiada transport samochodowy i również ma swoje nie małe znaczenie przy kształtowaniu się ceny na metce. Nie można pominąć ogromnych nakładów pieniężnych, które pochłaniają kampanie reklamowe, materiały marketingowe, sesje zdjęciowe i cały szeroko pojęty PR i wizerunek marki. Z pewnością zdążyliście już zauważyć, że praktycznie każdy model damskich spodni jeansowych czy męskich dżinsów reklamuje znana modelka/model lub gwiazda. Taka prezentacja wybranego modelu to niesamowicie kosztowna sprawa, jednakże dzięki temu, że urzekają nas celebryci w dżinsach my z łatwością dowiadujemy się o modzie i bez trudu możemy wybrać się po upatrzoną parę do sklepu ☺ Wreszcie docieramy już do ostatniego etapu podróży przez tajniki „metkowej” ceny denimowej odzieży i spodni. Jeansy które kupił właściciel stacjonarnego salonu do swojej ceny mają doliczoną cząstkowy element, na który składa się utrzymanie salonu (czyli szeroko pojętne opłaty) oraz wynagrodzenie dla specjalisty, który doradzi Wam przy wyborze spodni. Ostatnia składowa to zysk. Zysk dla sklepu ze sprzedaży wybranej pary dżinsowych spodni.

cena cenie nie rowna1

No i tak. Poznaliście już „tajemnicę” dotyczącą ceny naszych spodni. Chyba jest już bardziej przystępne w rozumieniu, że cena spodni, którą znajdziecie w salonach Silesia Jeans nie jest niska. Jednak opłacenie jakości i wysokich standardów obsługi nie jest możliwe tanim kosztem. Przejdźmy zatem do wartości.

Tylko wartościowy jeans!

WARTOŚĆ – o pojęcie nie nosi tylko znamion związanych z ceną i pieniędzmi. Mówiąc o wartości wyrażamy się o posiadaniu zalet, o cechach czegoś co jest dobre pod jakimś względem – zlepek definicji znalezionych w internecie.

cena cenie nie rowna2

To nasze subiektywne odczucie na temat danej rzeczy. Na wartość będą miały wpływ zupełnie inne czynniki, nie mające bezpośredniego odniesienia do ceny. Dla rozjaśnienia, przykład – ulubiony pluszowy miś dziecka, zniszczony, sprany, kształtem i kolorem nie przypominający już niczego co może się dobrze kojarzyć. Ale nie wiedzieć czemu dla dziecka ma wartość ogromną. Sentymentalną, nie można go niczym zastąpić. Nie dałoby rady go sprzedać, jego cena jest zerowa, ale wartość dla maluszka bardzo wysoka lub nawet bezcenna! Na tym właśnie polega nadawanie lub raczej powstawanie wartości. Czasami znajdujemy takie relikwie w naszej szafie. Stare spodnie dżinsowe które mamy okazują się hitem ze względu na oldschoolowy wygląd, nietypowe szycie i gruby denim, który teraz jest niezwykle cenny. Wartość takich spodni to nie jedynie sentyment i pamiątka – to bardzo pożądany element odważnych outfitów. Specjalistyczne salony odzieży denimowej, cechuje właśnie zamiłowanie do jeansów, nie tylko jako wdzięcznej tkaniny, ale również ze względu na ich historię i wyjątkowy charakter. Zakup takich dżinsów to inwestycja i nie chodzi tylko o nowy ciuch. Wraz z marką decydujesz się na wyjątkowy styl bycia, a nawet styl życia. Prawdą jest, że po dżinsach można wiele wyczytać o człowieku. Dalecy jesteśmy od osądzania po wyglądzie, zwracamy jedynie szczególną uwagę na model, markę (Levi’s to klasyka, a Pepe Jeans to zbuntowany underground – to dwa różne światy!) sposób noszenia i stopień zużycia (tak to czy spodnie są „schodzone” wiele mówi o człowieku, a schodzone nie oznacza nic negatywnego ☺)

Dywagacje na temat cen i wartości dżinsów możemy uznać za wyczerpane. Przynajmniej na jakiś czas. Pozostaje jednak pytanie czy oprócz tego, że warto zainwestować w dobre, porządne spodnie jeansowe to czy się to opłaca? Owszem, możemy to nawet udowodnić. Zajrzyj do naszego sklepu online bluestilo.com oraz do sklepów stacjonarnych Silesia Jeans na Śląsku i sprawdź akcje promocyjne, które się zwyczajnie opłacają. O szczegóły możesz zapytać również doradców sprzedaży w naszych markowych salonach.

Najnowsze kolekcje dostępne na bluestilo.com