Jak dbać o spodnie jeansowe?

Najnowsze kolekcje dostępne na bluestilo.com

Wszyscy chcemy, by ukochane spodnie służyły nam jak najdłużej. Jednak żeby spodnie jeansowe miały możliwość zagościć w naszej szafie przynajmniej na kilka sezonów, warto poznać kilka trików, jak o nie dbać.

Włóż spodnie do zamrażalnika

 

To nie żart! Spodnie jeansowe nie potrzebują prania, wystarczy włożyć je do foliowej torebki i umieścić na kilka dni w zamrażarce, by odzyskały świeżość i wyglądały jak nowe. Nawet prezes marki Levi's stosuje się do tej zasady i twierdzi, że nie prał swojego ulubionego modelu jeansów od 10 lat, co jest najlepszym dowodem, że zamrażanie działa i przedłuża żywotność spodni.

 

W wyjątkowych sytuacjach, gdy ubrudzimy jeansy możemy je wywrócić na lewą stronę i wyprać w niskiej temperaturze 30-40 stopni, jednak nie zaleca się robienia tego zbyt często. Warto również pamiętać, że suszarki bębnowe nie są przyjazne dla jeansów, najlepiej w ogóle nie używać ich do suszenia spodni. Spodnie suszymy na zwykłej, tradycyjnej suszarce, jeśli chcemy umieścić ją na świeżym powietrzu, pamiętajmy by nie stała bezpośrednio na słońcu.

Nie noś ciągle tego samego

 

Na pewno znacie sytuacje, gdy tak bardzo podoba wam się jakieś ubranie, że chcielibyście nosić je cały czas. Niestety nawet spodnie jeansowe potrzebują odpoczynku, dlatego warto mieć w szafie kilka par na zmianę. Chodzenia ciągle w tej samej parze jeansów nie polepszy ich żywotności, za to posiadanie kilku par sprawi, że spodnie posłużą nam dłużej, a my będziemy mogli stworzyć więcej ciekawych stylizacji.

 spodnie jeansowe 1

Reaguj od razu, gdy pojawi się plama

 

Często czyszczenie drobnych zabrudzeń odkładamy na później lub wrzucamy jeansy nawet z najmniejszą plamką do pralki. Zazwyczaj wystarczy szybka reakcja, starcie gąbką i małą ilością detergentu plamy, a nasze spodnie będą czyste i gotowe do dalszego noszenia. Zostawianie plam do wyczyszczenia w wolnej chwili powoduje też, że brud wnika w tkaninę, co sprawia, że trudniej ja wyczyścić lub staje się to niemożliwe.

 Przechowuj w odpowiednich warunkach

 

Wydaje się, że przechowywanie spodni jeansowych to prosta i oczywista sprawa, a jednak wiele osób popełnia podstawowy błąd. Upychanie jeansów w przeładowanej szafie nie pomaga im w zachowaniu dobrej kondycji. Włókna, z których zrobione są spodnie jeansowe muszą oddychać, dlatego pamiętajcie, by nie upychać zbyt wielu par na jedną półkę, dajcie im oddychać, jeansy potrzebują chociaż odrobiny przestrzeni.

 Kupuj spodnie dopasowane do swojego rozmiaru

 

Również na etapie kupowanie jeansów warto zadbać, by służyły nam jak najdłużej. Najważniejsze jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Gdy nasz rozmiar jest niedostępny często mamy nadzieję, że odrobinę mniejsze spodnie się rozciągną i nie będzie tak źle. Jednak w przypadku spodni jeansowych to prosta droga do pęknięć czy niechcianych przetarć. Pamiętajcie, żeby zawsze kupować dobry rozmiar.

GETDOWN 1200x1700 5

 

Jeśli będzie dbać o swoje jeansy zgodnie z naszymi wskazówkami, większość modeli posłuży wam długie lata. Kto wie, może będzie nawet jak prezes marki Levi's, który ma swój ulubiony model jeansów od 10 lat.

 

Najnowsze kolekcje dostępne na bluestilo.com