Moda na jeans, która nigdy nie przeminie…

Moda jeansowa

Najnowsze kolekcje dostępne na bluestilo.com

Czy to nie jest, aby zbyt mocne określenie? Może to lekka przesada określać tkaninę mianem czegoś co będzie zawsze obecne i modne? Spójrzmy prawdzie w oczy. Na świecie powstało wiele pięknych rzeczy, które raz po raz cieszą nasze oczy, zaspokajają ciekawość, rozbudzają wrażliwość. Lecz to tylko chwile, choć z pewnością piękne. Sęk tkwi w tym, że od wielu pokoleń w szarej (chodź czasami naprawdę intensywnie barwnej!) rzeczywistości towarzyszy nam „wynalazek”, który może na co dzień nie przepełnia naszych serc ekscytującym dreszczykiem, ale z pewnością towarzyszy mu jakieś pozytywne uczucie.

moda na jeansy

Może powyższe wprowadzenie dość rozwinięte, ale uzasadnione. Ostatecznie mowa o jednym z ulubionych materiałów Polaków i całej reszty świata – denim, jeans, kurtka jeansowa, ulubione klasyczne jeansy. Czy teraz już wszystko jasne? Nie ma szafy w której jeansów nie znajdziecie. Jeans to klasyka, to podstawa każdego outfitu! Światowe domy mody krążą po orbitach swojej wyobraźni próbując dokonać równie przełomowego odkrycia, jakim bez wątpienia stał się jeans. Materiał niegdyś stworzony dla robotników i żeglarzy obecne zakładamy wszyscy. Co sezon mamy okazję oglądać zadziwiające połączenia materiałów, które chciałyby stać się jeansem. Suknia wykonana z materiałów z recyclingu, drewniane buty, świecące w nocy spodnie – to wszystko brzmi wspaniale, ale drugim jeansem nie stanie się nigdy.

moda na jeansy Podobnie jak ukochane materiały (jeans, dżins – jak zwał tak zwał ☺), mamy swoje ulubione bezcenne fasony z których mimo zmian trendów rezygnować nie chcemy! Spodnie jeansowe rurki, boyfrendy, dzwony! Tak, one już kiedyś też były modne (chociaż obecna młodzież rzeczywiście może nam nie uwierzyć). Jak dobrze postąpili Ci, którzy przed trzydziestoma laty pochowali swoje jeansowe spodnie, kurtki, koszule w nadziei, że moda wróci i kiedyś jeszcze to będzie modne! Nastał teraz taki czas dla fanów tekstyliów, blogerek modowych, strojniś i elegancików, że stylizację przeplatają się ze sobą. „Łączymy style, mieszamy gatunki” i o to tak naprawdę chodzi! Aby bawić się modą, pokazywać siebie i swoje emocje. Nie ograniczać się do jednego kierunku. Niech to będzie modowe szaleństwo. Szukajmy czegoś wyjątkowego. Tak wiele sylwetek damskich i męskich czeka na sprawdzenie swojego wyglądu w jakimś odzieniu z jeansu. Czasami „sieciówki” ograniczają nas klientów, do wyboru dwóch – trzech par jeansów. Asortyment, nie przewiduję więcej, ponieważ nawet z taką ilością jesteśmy w stanie zaprezentować się za każdym razem inaczej (to właśnie o to chodzi, że jeans jest tak uniwersalny, że zawsze nam pasuje! I w tym wypadku ogromnie cenimy sobie tą cechę!)

Uwaga, Uwaga! Do wszystkich fanów mody jeansowej!

Jeżeli z jakiś przyczyn nie możecie znaleźć spodni w modelu i rozmiarze odpowiadającym Waszej sylwetce to znak, że powinniście wybrać inny sklep na zakup spodni i odzieży z jeansu. Sytuacja podobnie wygląda z modną kurtką Levis Trucker. Tylko w wybranych sklepach, specjalizujących się w odzieży jeansowej można taką znaleźć. Oczywiście prawdą jest, że wyglądających podobnie kurtek jest wiele, ale rozważając zakup trucker’ki powinniśmy zastanowić się co wybieramy. Jeżeli chcemy zwykły ciuch, jakich wiele i w naszej szafie jak i za rogiem w każdym sklepie z odzieżą, to śmiało. Będzie to kolejny zwykły zakup. Wybierając legendarną jenasową kurtkę trucker Levis sięgamy, po produkt z duszą. Nie jest to jakaś zwykła katana! Klasyczny model wbrew pozorom pozwoli nam na potężną dowolność i totalne wariactwo. Czemu?

moda na jeansy

Dżinsie nie zestarzejesz się, bo my wiemy jak ująć ci lat!

Ukryć się nie da, że ciągle szukamy sposobu, który nas odmłodzi. Kosmetyki, zabiegi, modne ubrania, wszystko to pozwala na trochę zatrzymać uciekający czas. Nasze wariactwo w gonitwie za wieczną młodością dopadło i dżins! (to znaczy MY go dopadliśmy (!!!)☺) Modele, których kształty są nam znane, perfekcyjnie upiększamy na różne sposoby. Jakie znamy metody na ozdobienie garderoby jeansowej?

moda na jeansy

Naszywki – niezbyt wymagająca nakładu pracy metoda zmieniająca całkowicie charakter i wygląd odzieży. Obecnie bardzo popularne są naszywki na t-shirtach, torebkach, butach, plecakach i czapkach.

Dziury/strzępienia/wytarcia – ten rodzaj „zdobienia” zarezerwowany jest tylko i wyłączenie dla denimu z prawdziwego zdarzenia. Żadna inna tkanina, nie wygląda tak doskonale w obliczu tych zamierzonych zniszczeń jak jeans. Można zrobić je samemu mechanicznie, bądź chemicznie prosząc o pomoc specjalistów.

Agrafki/broszki – przypinamy co chcemy i ile uważamy za stosowne. To opcja, którą możemy wykonać na 5 minut przed wyjściem, co ważne, równie szybko można usunąć ozdoby.

Farbowanie tkaniny – klasyczny jeans w kolorze błękitu Genui (barwnik Indygo) choć sam stopniowo wypłukuje się z tkaniny, może zainspirować kogoś do zmiany odcienia na inny. Czerwony, brązowy, czarny, pełna dowolność!

Cięcie! – kto powiedział, że nie można! Można i warto. Ulubione przez nas elementy garderoby powinniśmy przerabiać, aby cieszyć się ich obecnością dłużej. Z jeansowych rurek można zrobić świetne szorty, a z katany kamizelę.

Koraliki/łańcuchy - to bardzo awangardowe i odważne propozycje. Bardzo podkreślają styl, nadając pazur stylizacji oraz pełniąc jednocześnie funkcję biżuterii. W przypadku tych ozdób należy pamiętać o prawidłowej konserwacji, a najlepiej w razie potrzeby usunąć ozdobę na czas prania i po czyszczeniu założyć ją ponownie.

Wehikuł czasu – najradykalniejsza z metod, należy po nią sięgać tylko, gdy jesteśmy w pełni przekonani o podjęciu takich zmian. Nieodwracalnych zmian! Ale wspaniały ☺ Mowa o tym, kiedy z kurtki jeansowej robimy ozdobną poduchę na sofę, albo kiedy znoszone shorty jeansowe stają się etui na tablet.

Ilość i rodzaj są zupełnie dowolne. Personalizowane ubrania jeansowe zawsze będą wyglądały dobrze, a co ważniejsze, nawet te wyjęte z szafy od ciotki z ’54 roku po małym liftingu mogą przeżyć swoją druga młodość. Wracając do nieco rozwiniętego wprowadzenia na temat wspaniałości tej tkaniny – czas na nią nie przeminie, a ludzie przestaną ją zakładać tylko wtedy kiedy skończą im się pomysły na noszenie dżinsu.

Najnowsze kolekcje dostępne na bluestilo.com