O tym, że moda z jeansem rozstać się nie może

Sprawdź męskie spodnie jeansowe w Naszym sklepie

Najnowsze kolekcje dostępne na bluestilo.com

Mówi się, że lepsze jest wrogiem dobrego. Tłumaczą nam, że bez zmian się nie obejdzie, a Świat tak pędzi naprzód i chcąc mu dorównać musimy dotrzymywać kroku. Jeżeli dookoła same rewolucje, postęp dlaczego uparcie pozostajemy wierni niezmiennie jednej tkaninie? Dlaczego dżins? Ta niezwykła tkanina w modzie nie podlega wymianie. Nie powstał żaden zamiennik. Od dziesiątek lat dżins raczy nas swoim uniwersalizmem. Czy wiadomo co tak naprawdę nas w nim ujmuje?

Może i zmienia się moda, ale nie wartości i przekonania.

Spodnie dżinsowe jak i całe kolekcje odzieży denimowej powstały w pierwszej połowie XX wieku. Tkanina wywoła rewolucje, a fala uwielbienia dla przekazu, który niesie za sobą denim ogarnęła cały świat. Nie tylko klasa robotnicza i żeglarze, ale od 1942 już każdy mógł nosić swój symbol modowej rewolucji. Wtedy powstały modele spodni jeansowych i kurtek (takich jak na przykład Sherpa Trucker Jacket), które w niewiele zmienionej formie wizualnej noszone są do dziś. Charakterystyczny niebieski kolor tej tkaniny kiedyś jednoznacznie symbolizował wolność, swobodę, dynamikę. Obecnie noszenie dżinsów nie jest już tak dosadnie uznawane za przejaw buntu i niezależności. Obyliśmy się z widokiem "błękitu Genui" i nikogo nie dziwni to, że każdy ma go w swojej garderobie (gdyby tak, było każdy byłby uznawany za rewolucjonistę, a to co najwyżej może obecnie tyczyć się nastolatków☺). Nowe stylizacje zachęcają do tego, aby nosić odzież jeansową. Łączenia stylowej elegancji z casualem i wygodą są obecnie niezwykle na czasie. Z reszta sportowa elegancja to terminy dobrze każdemu znane, a przede wszystkim powszechnie stosowane. Specjaliści tak zwanej mody miejskiej "street wear" mówią o przenikaniu się kultur, o trendach wzorowanych na architekturze miasta. Ubrania tworzone przez projektantów, mówią dzisiaj wiele więcej niż kiedyś. To działa sztuki. Nonszalanckie, z pazurem, przekazem pełnym przeróżnej treści. W zależności od dedykowanej grupy ludzi, dżinsowe kolekcje głoszą inny przekaz.

o tym ze moda z jeansem sie rozstac nie moze 1

Ukochaliśmy wygodę.

O ile jedwab urzeka delikatnością to niemalże możliwym staje się noszenie go na co dzień i w każdej sytuacji. A dżins przeciwnie. Dla każdego połączenia stylów, pod warunkiem, że zaopatrujemy się w produkty znanych marek takich jak Levi's, Wrangler, Lee, Pepe Jeans itd. ich jakość nas nie zawiedzie. nazywana denimową, odzież sieciowych marek, bardzo godzi w klasyczny prawdziwy jeans. Wygodnie jest nam codziennie użytkować dżinsowe spodnie kurtki, czy koszule. Wiedząc, że mimo nadmiernej eksploatacji starczą nam na długo dlatego chętnie po nie sięgamy. Prawie nie widać na nich zabrudzeń, materiał w zasadzie się nie niszczy (chyba, że sami zaczniemy go stymulować do przetarć, co najczęściej jest spowodowane chęcią zmiany stylistyki danej odzieży), kolor ciemnego błękitu pasuje w zasadzie do wszystkiego, a w dodatku funkcjonalność tej tkaniny pozwala dopasować się do kształtu naszej sylwetki i zapamiętać najczęstsze ruchy i ulubione pozycje. Trochę dużo zalet jak na jedna zwykłą tkaninę?

o tym ze moda z jeansem sie rozstac nie moze2

Metrykalnie leciwy, ale duchem młody...

Chociaż czasy największej świetności dżinsu przypadły na inną dekadę to trendem teraźniejszej mody jest wracać do korzeni. Nie bez kozery pewne modele nie uległy zbytnim zmianom. Ku naszej uciesze, wręcz niemile widziana jest obecnie jednotorowość, wierność wąskim stylom. Moda ma być odzwierciedleniem obecnego stanu ducha, przeżyć i emocji, nie tylko chronić od zimna i zanieczyszczeń. Im więcej inspiracji od innych kultur tym lepiej. Taki rozwój w świecie mody dżinsowej między innymi zawdzięczamy rozwojowi internetu, social media, oraz telewizji. Warto sięgać po stylizacje dające, gwarancje dobrej prezencji. O ile nieświadomość doboru dżinsów, może spowodować, że efekt ostateczny nie powali na kolana, ale nawet nie udany set możemy zwalić na celową wizje nas samych. Dziw bierze, że tak "stary" historyczny materiał nie został okrzyknięty przez młode pokolenia "starociem" i z entuzjazmem noszony jest w nowych odsłonach. Względnie spokojne czasy, nie kusza do okazywania swoich przekonań za pomocą ubioru, jednak młodzież nadal chętnie komunikuje się modą. Dokładnie tak samo jak kiedyś. Stosując sprane naszywki, przetarcia, rockowe dodatki (takie jak łańcuszki, ćwieki, agrafki, piny), czy diametralną zmianę długości i fasonu niosą podobny przekaz energicznych młodych ludzi.

o tym ze moda z jeansem sie rozstac nie moze 3

Kiedy dżinsu nosić nie wypada?

Fakt, że jeans dostępny jest od ponad wieku nie zezwala na bezkarne noszenie go w każdej sytuacji. Codzienność i nietypowy mix stylizacji jest bardzo wskazany, ale nie koniecznie rekomendowany za wszelką cenę. Często sami zadajemy sobie pytanie: Czy mogę założyć dżinsową sukienkę na ta okazję? Czy wypada ubrać dżinsową koszulę do pracy? Czy Babcia się nie pogniewa jak przyjdę w dżinsach? Warto pamiętać, o tym, że w przypadku wyjątkowych okazji celebrowanie powinno odbywać się z wykorzystaniem niecodziennych połączeń. Umiejętność połączenia wrażliwych z punktu ubioru, okazji maja za to osoby związane z denimem zawodowo - specjaliści w salonie odzieży Silesia Jeans o zastosowaniu tej tkaniny nieskromnie wiedzą wszystko. znają jej historię, wiedza jak o nią dbać, aby dożyła jeszcze lepszych czasów. Korzystając z ich wsparcia podczas wyboru dżinsów zawsze dobrze jest powiedzieć, gdzie chcemy ja nosić. Specjalista od denimu pomoże nie tylko w znalezieniu "ładnej" pary dżinsów. Ile ludzi tyle sylwetek, potrzeb i kompleksów. Ważne, aby korzystać z najcenniejszej zalety denimu, która jest zdolność do doskonałego modelowania sylwetki. Spodnie jeansowe z wysokim stanem o odpowiednio skrojonych kieszeniach z tyłu, lekko zwężane u dołu mogą całkowicie odmienić wygląd każdej osoby. Bez wątpienia warto sięgać po klasykę, gdyż jak widać ona nigdy nie wyjdzie z mody. Jeżeli z jakiś przyczyn, jeansowa kurtka truckerka przestanie nas zachwycać, warto będzie ją zachować na strychu i wyciągnąć ku uciesze następnego pokolenia - kto jeszcze wie co Ci młodzi z dżinsem wymyślą...

Najnowsze kolekcje dostępne na bluestilo.com