Najnowsze kolekcje dostępne na bluestilo.com

Kochamy dżins za jego uniwersalne zastosowanie i dostosowanie. A już na pewno za to, że ten nieziemski materiał tak dobrze dostosowuje się do ciała, dodatkowo modelując go i podkreślając co chcemy. Dżinsowe spodnie nie tylko obecne są w modowych czasopismach. Od dziesiątek lat denim jest jednym z najbardziej erotycznych i „pobudzających” tkanin! Dowodem na to są kalendarze na których piękne modelki podkreślają swoje wdzięki jedynie błękitem denimu… Skoro dżinsy pozwalają nam być sexy i czuć się pewnie, to zastanówmy się dlaczego tak jest?

Co pokazujemy zakładając dżinsy?

W zależności od tego jaki model spodni założymy, uda nam się wyeksponować coś innego. Oczywistym jest, że spodnie dżinsowe męskie i spodnie dżinsowe damskie to dwa odmienne światy. U panów spodnie mogą podkreślać linie nóg, biodra, uda, łydki oraz pupę – zależnie od typu spodni. Tym razem koncentrujemy się na spodniach dla płci pięknej. Co kobiety chcą pokazać zakładając dżinsy? Długie nogi, smukłość, piękne kobiece kształty i… pupę. Nikt chyba nie jest zaskoczony, że to tak istotne, aby kobiece cztery litery w dżinsowych spodniach i nie tylko wyglądała rewelacyjnie! Co prawda niniejszy artykuł poświęcony jest stricte długim damskim spodniom, ale zasady dotyczące kieszeni na pupie będą obowiązywać w przypadku szortów jeansowych o których napiszemy wiosną!

nowa pupa 1

Magiczne kieszonki

Kobiety znają triki, które w ciągu 5 minut totalnie przemodelują ich sylwetkę, uwydatniając to co dla nich istotne. Można to łatwo sprawdzić jak inaczej damska pupa wygląda w kilku różnych modelach spodni. Czemu zawdzięczamy taki efekt? Odpowiedzią są kieszenie z tyłu. Powstały z zamiarem przechowywania (w końcu jeansy to spodnie „robocze” zatem im kieszeni więcej tym lepiej!) cennych drobiazgów, które chcemy mieć przy sobie. Panowie w kieszeniach z tyłu noszą zwykle portfel i klucze, panie natomiast rzadko korzystają z tej funkcjonalności. Niemalże cały proces przechowywania został przeniesiony to damskich toreb, dlatego kieszeń z tyłu służy już tylko do celów podbijania estetyki. Adekwatnie do wybranego przez nas modelu spodni sięgamy po „inne wykończenie tyłu”. Kieszenie mogą wizualnie i optycznie wpływać na wielkość („wydatność”) pupy, powiększając ją, pomniejszając lub zaokrąglając. Niesłusznie czasami z góry dyskwalifikujemy danego producenta, ponieważ nie podobamy się sobie w jego spodniach (Lee, Wrangler, Levi's, LTB) – może to przez kieszenie? Może za wysoki/za niski stan? Do wyboru idealnej pary często trzeba przejść przez może dżinsów (wierzcie nam, że warto )

nowa pupa 2

Czy wiesz, których kieszeni potrzebujesz?

Czasy pojedynczych modeli modnych w danym sezonie odeszły bezpowrotnie. Teraz sky is the limit, a raczej kreatywność Twoja lub Twojego sprzedawcy. Kiedy wybierasz spodnie samemu możesz bazować na własnych doświadczeniach i oczekiwaniach, decydując się na profesjonalne wsparcie, możesz mieć pewność trafionego wyboru. Co znajdziemy wśród kieszeni?

nowa pupa3

Kieszenie z klapami – dodatkowy materiał w postaci zamykanej kieszeni, czasami ozdobiony większym guzikiem jest propozycją dla kobiet od drobnej budowie. Mnogość aplikacji ma za zadanie powiększyć pupę.

Kieszenie w kształcie kwadratu i przeszycia – charakterystyczne jasne przeszycia na ciemnym denimie posiada model Lee –Morton. W praktyce najczęściej sięgają po nie panie z wąskimi biodrami. Dodatkowo kieszenie niesymetrycznie rozszerzają się ku górze, nadając sylwetce nóg proporcjonalności.

Kieszenie zakończone łukowato lub zaokrąglone – kształt kieszeni najbardziej zbliżony do spodni męski, dlatego najczęściej można spotkać się z nim w modelu typu boyfriend. W boyfriendach czują się najwygodniej kobiety mające „chłopięcą” sylwetkę. Meski fason przełamany jest kształtem tylnych kieszeni, co nadaje kontrastuje w stylizacji.

Kieszenie zakończone trójkątnie – rozwiązanie dedykowane każdej dziewczynie o filigranowej budowie. Ścięte kieszenie, często dużo mniejszych rozmiarów niż w tradycyjnych modelach, mają za zadanie sprawić, że pośladki wydają się pełniejsze, a pupa większa.

Kieszenie niskie, zachodzące na udo – coś specjalnego dla kobiet wysokich o dosyć masywnej budowie, nie tylko pośladków, ale ud i górnych partii ciała. Długie, pociągłe kieszenie z tyłu spodni, nachodzące częściowo na udo sugerują, że sylwetka z tyłu wydaje się drobniejsza niż w jest w rzeczywistości. Dosłownie kieszenie te „ujmują” kilogramów. Większe pupy, powinny unikać noszenia deniomowych spodni z dużą ilością naszyć, aplikacji, zdobionych kieszeni oraz zamków i guzików. Dodatkowe elementy, dodają objętości. Pozornie, zupełnie gładkie spodnie, dadzą dokładnie ten sam efekt. Gładkie dżinsy, bez kieszeni to prawdziwe wyzwanie dla kobiecej sylwetki, (można powiedzieć, że to wersja dla odważnych ) Męskim odpowiednikiem tego fasonu spodni będą dżinsy Larston Wrangler.

Na pewno warto zwrócić uwagę na kolor spodni. Jasne, bardzo przecierane, miejscami rozjaśniane, będą wizualnie dodawać do naszej sylwetki. Nadmiar aplikacji i suwaków dadzą podobny efekt. Pamiętajmy, że w świecie mody nie ma rzeczy zabronionych. Wszystko jest kwestią poczucia własnego komfortu i estetyki. Wybór odpowiednich spodni dżinsowych to nie tylko kwestia kieszeni z tyłu. Powinniśmy skupić się również na długości nogawki i obwodzie pasa (ma to znaczenie jeżeli decydujecie się na zakup spodni denimowych w prawdziwym salonie odzieży dżinsowej). Idąc tą drogą, doświadczony doradca podpowie co obecnie serwuje nam świat mody i jak w tym może zaprezentować się nasza sylwetka. Drogie Panie, doskonale wiecie, że optyczne triki, które stosujemy od pokoleń to nie wszystko. To zaledwie drobne wsparcie dla mankamentów naszej sylwetki, które często widzimy tylko my same ☺. Zdrowa dieta połączona z regularnymi ćwiczeniami fizycznymi, pozwoli cieszyć się wymarzonym modelem spodni bez uprzedzeń. Przysiady jeszcze nikomu nie zaszkodziły, a dzięki temu łatwiej będzie nam dobrać Ci spodnie!

Najnowsze kolekcje dostępne na bluestilo.com