Najmodniejsze marki jeansowe – Levi's

Najnowsze kolekcje dostępne na bluestilo.com

Marka Levi's powstała w 1853 roku jako producent odzieży roboczej dla pracowników fizycznych. 20 lat później, w 1873 roku założyciel marki i jego współpracownik, krawiec Jacob Davis, otrzymali patent na spodnie z nitami – data ta jest uznawana za narodziny kultowych jeansów 501, a to dopiero początek historii kultowej marki.

Wysoka jakość i wytrzymałość produkowanych przez markę Levi's produktów oraz szeroka dostępność spowodowały, że pierwsze na świecie jeansy szybko zyskały popularność również poza grupami społecznymi, które korzystały z nich podczas pracy. Dzięki szybkiemu rozwojowi, producentowi udało się już w latach 30. XX wieku wypuścić do sprzedaży pierwszy damski model spodni jeansowych, zyskując tym jeszcze większe zainteresowanie klientów oraz zyskując ich nową grupę. 

Oficjalny styl rodem z lat 20. XX wieku powoli zaczął odchodzić do lamusa, a nowoczesne jeansy okazały się symbolem nowoczesności i aktywności, jakim charakteryzowała się młodzież tamtych czasów. Przez kolejne dziesięciolecia damskie i męskie spodnie jeansowe Levi's zyskiwały coraz większą popularność, jednocześnie zawsze wyprzedzając konkurentów – nowopowstające denimowe marki – o kilka kroków.

Należy jednak przyznać, że za popularnością jeansów stoi nie tylko ich niepowtarzalna jakość czy powiew świeżości, jaki wprowadziły do szaf klientów. Pierwsze modele nie osiągnęłyby tego wszystkiego, gdyby nie noszące je gwiazdy muzyki i kina. Młodzież, chcąca naśladować Marlona Brando z filmu "Dziki" czy Jamesa Deana z "Buntownika bez powodu" zaczęła sięgać po własne pary "Levi Straussów".

Jak powstają spodnie jeansowe Levi's?

Dzisiaj kultowe jeansy Levi's powstają na całym świecie – jedna z fabryk znajduje się także w Polsce, w Płocku. Pracuje w niej ponad 800 osób, które dbają o to, aby tworzone przez nich spodnie były najwyższej jakości. Każda para powstaje z 15 fragmentów materiału, które są ręcznie obszywane i zszywane przez krawcowe. Następnie kolejni pracownicy zajmują się wykończeniami, które są różne dla każdego modelu. 

Cieniowania zwykle wykonywane są częściowo laserowo, jednak po "wypaleniu" zaprogramowanego wzoru, pracownicy fabryki poprawiają je ręcznie. Dzięki temu w żadnym sklepie na świecie nie znajdziemy dwóch identycznych par –  każda będzie choć odrobinę różnić się od poprzedniej.

To jednak nie koniec przygotowania spodni do sprzedaży. Są one prane z pumeksami w ogromnych pralkach, dzięki czemu różnią się od siebie odcieniem i efektem końcowym. Czym więcej pumeksu i kamyków w pralce i czym dłuższe pranie, tym spodnie są jaśniejsze i mają mocniejsze cieniowania. Następnie, po wysuszeniu i wyprasowaniu, spodnie jeansowe Levi's mogą w końcu trafić na półki sklepowe.

Spodnie jeansowe Levi's, zanim trafiły do naszych szaf, przeszły naprawdę bardzo długą drogę. Ponad 150 lat historii, tradycji i doświadczenia jest jednak gwarancją najwyższej jakości wykonania oraz zadowolenia klientów.

Najnowsze kolekcje dostępne na bluestilo.com