Najmodniejsze marki jeansowe – Wrangler

Najnowsze kolekcje dostępne na bluestilo.com

Historia marki Wrangler, jednego z najpopularniejszych dziś producentów jeansów, sięga 1904 roku. Wtedy powstało przedsiębiorstwo Hudson Overall. W 1919 roku firma zmieniła nazwę na Blue Bell, a następnie, w 1947 – na Wrangler. Początkowo Wrangler zajmował się produkcją odzieży dla kowbojów – nawet nazwa marki oznacza pracującego kowboja. 

Najmodniejsze spodnie jeansowe od 1947

Bardzo szybko, bo już po trzech latach, marka weszła do mainstreamu, rozszerzając ofertę o kolekcję damskich spodni jeansowych. Nosiła je sama Marilyn Monroe, która pomogła rozsławić producenta na cały świat. Jeansy Wrangler cieszyły się popularnością także wśród innych gwiazd kina i muzyki.

Co ciekawe, pierwsze modele męskich spodni jeansowych Wrangler oraz ich damskich odpowiedników są dostępne w sprzedaży do dziś, oczywiście w nieco odświeżonej wersji. Mowa o jeansach 11MWZ i 11WWZ z lekko slimowaną nogawką.

Wrangler – 7 kultowych detali

Od samego początku marka przykłada najwyższą dbałość o każdy szczegół. Nawet legendarne detale Wranglera, występujące w pierwszych jeansach marki i mające być udogodnieniem dla kowbojów, można zauważyć w większości projektów do dziś. Są to: 

  • płaskie nity (zapobiegające rysowaniu skórzanego siodła, siedzenia samochodowego czy mebli, dbające o wygodę podczas siedzenia),
  • kieszonka na zegarek (idealna do przechowywania różnych drobiazgów, zabezpieczona tak, aby nic z niej nie wypadło),
  • płaskie szwy (wyjątkowo wygodne podczas użytkowania spodni),
  • 7 szlufek (dzięki którym można perfekcyjnie dopasować spodnie paskiem),
  • haft "W" (oznaczający "Western Wear", czyli "Odzież Zachodu),
  • skórzana naszywka (symbol jakości i wytrzymałości),
  • logo z liny (symbol aktywności i swobody ruchów).

Wrangler – nie tylko jeans

Dzisiaj marka Wrangler nadal jest znana przede wszystkim z produkcji jakościowej odzieży jeansowej, jednak warto pamiętać, że to nie jedyne, co ma w ofercie. Z każdym kolejnym sezonem producent zachwyca klientów szerokim asortymentem koszulek, bluz, kurtek zimowych, a nawet butów. 

Coś dla siebie znajdą zarówno panie i panowie lubiący ponadczasowy look, jak i osoby ceniące powiew nowoczesności w klasycznych projektach. Marka Wrangler chętnie i często nawiązuje do swojej tradycji, umieszczając na T-shirtach i bluzach nawiązania do Dzikiego Zachodu i amerykańskiej kultury. Co dla wielu osób może okazać się ważne, producent przykłada także dużą wagę do ochrony środowiska.

Najnowsze kolekcje dostępne na bluestilo.com