Wiosna/lato 2021 w dresie?! Najmodniejsze propozycje

Najnowsze kolekcje dostępne na bluestilo.com

Ubiegły rok wiele zmienił w życiu większości z nas, a daleko idące zmiany, chociaż jeszcze niedawno wydawały się chwilowe, w rzeczywistości okazały się niemal nieodwracalne. Łatwo zauważyć, że wiele zmieniło się również w kwestii mody. Nie wychodząc z domu, pracując na home office i ograniczając kontakty offline do minimum ogromna część społeczeństwa postanowiła ostawić w zapomnienie, przynajmniej na jakiś czas (albo tak nam się tylko wydawało) ubrania w oficjalnym stylu i "mundurki" do pracy.

Niewątpliwie przez zaistniałą sytuację ucierpiały sklepy z oficjalną modą damską i męską: butiki z eleganckimi sukienkami, sklepy garniturowe, salony sukien ślubnych. Nie wychodzimy z domu – ani do pracy, ani na imprezy – dlatego nie potrzebujemy zbyt wielu nowych ubrań. 

A teraz przyznajmy sami przed sobą: czy ograniczyliśmy do minimum wszystkie zakupy odzieżowe, czy jednak jest jakaś kategoria ubrań, która okazała się być nam w tym roku wyjątkowo przydatna, a nawet potrzebna? 

Wiosna/lato 2021 w dresie

Mówi się, że już ubiegłej wiosny sprzedaż dresów wzrosła o kilkadziesiąt procent. Dowodem na to mogą być zmiany zachodzące w kolekcjach najpopularniejszych marek: Levi's, Tommy Jeans i inny producenci w tym sezonie, obok ponadczasowych jeansów, prezentują wygodne spodnie dresowe. Mniejsze sklepy zaczęły całkowicie zmieniać asortyment, aby móc zaproponować swoim klientom wybór praktycznej odzieży domowej. Większe marki wprowadziły do sprzedaży komplety dresowe, o których do tej pory nawet nie myślały.

Kto by pomyślał, że zmiany społeczne mają aż tak znaczący wpływ na świat mody i trendów? Musimy w końcu zwrócić uwagę, że w ubiegłym roku oraz rozpoczynającym się sezonie wiosennym spodnie dresowe pojawiały się nie tylko w outfitach domowych. Coraz więcej osób coraz chętniej i odważniej zaczęło wykorzystywać je również poza domem. W ten sposób element ubioru kojarzony z typowo sportowym stylem przeszedł do mainstreamu, pojawiając się na ulicach.

Spodnie dresowe – gdzie kupić? 

Zwolennicy odzieży casualowej, fani denimowych marek, mogą odetchną z ulgą. Ich ulubieni producenci wprowadzili do sprzedaży propozycje w swobodnym stylu, a więc nie trzeba szukać nowych sklepów na codzienne zakupy odzieżowe! Wystarczy wrócić do swoich ulubionych, tym samym okazując mniejszym lub większym firmom wsparcie i dając do zrozumienia, że wprowadzenie do asortymentu zupełnie nowego segmentu odzieży był strzałem w dziesiątkę. 

Ciekawą propozycją w tym sezonie mogą okazać się komplety dresowe marki Levi's, składające się ze spodni i bluzy. Ciekawostką jest, iż najnowsza propozycja marki ma status unisex, czyli ten sam fason przeznaczony jest i dla mężczyzn, i dla kobiet. Modele występują w różnych wersjach kolorystycznych i są wykonane z wysokogatunkowej bawełny.

Kolejną propozycją są dresy marki Tommy Jeans, która w tym sezonie postanowiła poeksperymentować z krojami. Panie znajdą coś dla siebie wśród komfortowych spodni z bardzo wysokim stanem oraz pasujących do nich krótkich bluz. Panowie mogą wybierać z nieco bardziej standardowych fasonów.

Dres – jak długo będzie gościł w naszych szafach?

Pytaniem pozostaje, czy spodnie dresowe zostaną z nami na dłużej, czy znikną z naszych codziennych stylizacji, kiedy sytuacja się ustabilizuje. Możemy spodziewać się, że po tak długim czasie w swobodnych zestawach będziemy mieli do nich pewien sentyment i postanowimy zachować je, mimo powrotu do pracy, szkoły i innych zajęć. Dzisiaj jest jednak za wcześnie, by stwierdzać na pewno, nie pozostaje nam więc nic innego, jak powiedzieć: czas pokaże.

Najnowsze kolekcje dostępne na bluestilo.com